Skip to main content

eBook - DELEGOWANIE OPIEKUNEK DO NIEMIEC

Niemiecki rynek opieki to jedna z najbardziej dynamicznych i perspektywicznych branż, w których działają polskie firmy delegujące pracowników za granicę. Z szacunków demograficznych przeprowadzonych przez Federalne Ministerstwo Zdrowia wynika, że w najbliższych kilku latach Niemiecki rynek będzie potrzebował około 400.000 nowych pracowników w branży opieki.
Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl) - największa organizacja zrzeszająca firmy delegujące pracowników za granicę wraz z Niemieckim Instytutem Opieki w Polsce (www.pflegeinstitut.pl) promuje legalne i zyskowne dla polskich firm modele delegowania opiekunek za granicę.
W niniejszej publikacji zostały zaprezentowane i skonfrontowane z obowiązującymi przepisami różne modele stosowane przez polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec. Szczególny nacisk położony został na kontrowersyjne kwestie związane z delegowaniem do Niemiec opiekunek zatrudnianych w ramach umów zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.
Szczegółowo omówiona została problematyka poświadczania formularzy A1 oraz wysyłania opiekunek do Niemiec w systemie delegacyjnym (w systemie podróży służbowej).
W sposób przystępny zaprezentowano zawiłe problemy związane z podatkiem VAT w związku z transgranicznym świadczeniem usług opieki.
 

Wydanie: 2012 (format 125x195, ilość stron: 320)

 Autorem książki jest niekwestionowany ekspert w dziedzinie delegowania pracowników za granicę. Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood, która od wielu lat reprezentuje firmy delegujące opiekunki do Niemiec w sporach z ZUS, administracją skarbową, PIP. Kancelaria Brighton&Wood sporządza dla najbardziej prężnych firm dokumentację pozwalającą osiągać wysokie zyski z działalności eksportowej przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa prawnego, podatkowego i ubezpieczeniowego w kraju i za granicą. BEZPOŚREDNI KONTAKT: TOMASZ MAJOR,
+ 48 510 126 903, TMAJOR@BRIGHTONWOOD.COM.

Tomasz Major - Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com), Prezes Izby Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl), sędzia w Stałym Sądzie Arbitrażowym przy IPP, autor ponad 100 publikacji książkowych i artykułów n/t transgranicznego zatrudnienia pracowników (WWW.ipp.org.pl/publikacje). Na co dzień wdraża nowoczesne formy transgranicznego zatrudnienia pracowników, w szczególności rożne konstelacje transgranicznej pracy tymczasowej oraz nowe modele wysyłania pracowników w ramach świadczenia usług. Doradza czołowym polskim eksporterom usług i najbardziej prężnym polskim agencjom pracy tymczasowej. Z rozwiązań Tomasza Majora w zakresie globalnego zatrudnienia oraz transgranicznego oraz transeuropejskiego delegowania pracowników korzystają wiodące światowe agencje pracy tymczasowej oraz największe
europejskie przedsiębiorstwa przemysłowe.

Prywatnie Tomasz Major jest globtroterem, sternikiem morskim i pilotem samolotowym (PPL(A)). W latach 2003-2011 Tomasz Major zorganizował wyprawy eksploracyjne do ponad 60 krajów świata, w tym spektakularne samotne przemierzenie Sahary (Erg Oriental, Sahara Zachodnia, Erg Chebbi), wyprawy w serce dżungli na Borneo, w Papui, na Sumatrze, w Ugandzie i Rwandzie oraz w Ameryce Południowej. Tomasz Major wspiera projekty humanitarne i edukacyjne w krajach trzeciego świata, w szczególności w Azji Południowo-Wschodniej (www.tomaszmajor.com).

Kancelaria BRIGHTON&WOOD (www.brightonwood.com) świadczy specjalistyczne usługi doradztwa prawnego, podatkowego, księgowości płac oraz usługi outsourcingowe dla firm delegujących polskich pracowników do pracy za granicą oraz dla firm zatrudniających w Polsce cudzoziemców. Jest to jedyna na rynku niszowa kancelaria doradcza zajmująca się wyłącznie transgranicznym zatrudnieniem pracowników.

Prawnicy Brighton&Wood są autorami ponad 200 publikacji n/t transgranicznego zatrudnienia, w tym komentarzy do europejskich przepisów ubezpieczeniowych oraz nowych europejskich przepisów o prawie pracy.

Team Brighton&Wood składa się nie tylko z utalentowanych i bardzo doświadczonych prawników procesowych (adwokatów i radców prawnych), ale także z młodych i bardzo wykwalifikowanych współpracowników, którzy jeszcze niedawno pełnili funkcje w urzędach kontrolujących firmy delegujące pracowników za granicę.

Formularz zamówienia książki

 Cena eBooka

- 1900 PLN. + 23% VAT (2337 PLN) 
- dla firm członkowskich IPP  400 PLN + 23% VAT (492 PLN)

Numer rachunku bankowego wydawcy: delegowanie.pl sp. z o.o. sp.k., ul. Poznańska 21/48, 00-685 Warszawa
Bank Zachodni WBK S.A. 4 O/Warszawa, nr rachunku bankowego: 43 1090 1056 0000 0001 3106 6447

W tytule przelewu proszę podać eBook11 - DELEGOWANIE OPIEKUNEK DO NIEMIEC

eBooka można nabyć wysyłając na faks 012 419 00 25  formularz zamówienia:

 

lub w naszym e-sklepie: 
Książki n/t delegowania pracowników wersja ebook

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników