Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

delegowanie do Niemiec: zezwolenie na użyczanie pracowników (Arbeitnehmerüberlassungsgenehmigung)

Przypominamy, że delegowanie pracowników tymczasowych do Niemiec odbywać się może dopiero po uzyskaniu zezwolenia administracyjnego. O zezwolenie może wystąpić polska spółka, posiadająca wpis do KRAZ, oddział polskiej spółki lub zależna spółka niemiecka polskiego przedsiębiorcy. Opłata administracyjna za uzyskanie zezwolenia wynosi w 2016 roku 1000 euro, a na zezwolenie czeka się kilka tygodni. Informujemy Państwa, że od 2016 roku Federalna Agencja Pracy zmieniła swoje procedury dla polskich firm.   

Przy wyborze modelu delegowania do Niemiec warto rozważyć wszelkie aspekty, w tym w szczególności koszty pozapłacowe, składki i podatki poszczególnych rozwiązań. 
 
Do Niemiec od wielu lat delegowana jest największa liczba pracowników z Polski. Prawnicy Kancelarii Brighton&Wood obsługują polskie firmy działające na niemieckim rynku od prawie dwudziestu lat. Co roku ponad sto firm działających na rynku niemieckim korzysta z wiedzy i doświadczenia Brighton&Wood. Są wśród nich polskie firmy rodzinne, ale także największe niemieckie koncerny budowlane i przemysłowe oraz międzynarodowe korporacje działające globalnie. Ze wsparcia Izby Pracodawców Polskich oraz z portalu wiedzy www.delegowanie.pl korzysta co roku ponad 1850 firm delegujących,
w tym ponad 1000 firm operujących na rynku niemieckim. Także nowoczesne firmy outsourcingowe oraz agencje pracy tymczasowej obsługiwane są przez Kancelarię Brighton&Wood. Elitarna grupa firm obsługiwana osobiście przez Tomasza Majora deleguje do Niemiec co roku ponad 90 tysięcy pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.
 
Od listopada 2015 roku działa w Berlinie biuro Izby Pracodawców Polskich. W pięknym zabytkowym budynku w prestiżowej Berlińskiej lokalizacji mieści się centrum obsługi polskiego eksportu w Niemczech.
Biuro świadczy nast. wsparcie dla polskich firm delegujących:
  1. ubieganie się o zezwolenie na pracę tymczasową w Niemczech,
  2. dokumentacja dla polskich firm usługowych i agencji zatrudnienia związana ze świadczeniem usług na terenie Niemiec,
  3. przechowywanie dokumentów na terenie Niemiec,
  4. reprezentant do kontaktu z niemieckim urzędem celnym,
  5. zakładanie spółek w Niemczech,
  6. adres do korespondencji w Niemczech,
  7. niemiecka centrala telefoniczna,
  8. adres rejestracyjny w Niemczech.
Wszystkie usługi zarezerwowane są dla członków Izby Pracodawców Polskich oraz dla firm obsługiwanych przez Kancelarię Brighton&Wood.
Do dyspozycji polskich firm są niemieccy prawnicy, doradcy podatkowi, notariusz, biegli rewidenci i księgowi.
Obsługa polskich firm odbywa się w j. polskim, a także w j. niemieckim, angielskim i francuskim.
 
Obsługa odbywa się także w polskich biurach Kancelarii Brighton&Wood w Krakowie i w Warszawie.
 
Przystąp do IPP i korzystaj z profesjonalnego wsparcia na rynku niemieckim: www.delegowanie.pl/member
 
Skontaktuj się z Kancelarią Brighton&Wood i korzystaj z profesjonalnego wsparcia na rynku niemieckim: www.BrightonWood.com
 
Na najbliższym seminarium, które odbędzie się w Krakowie w dniu 23 listopad 2016 roku omówione zostaną szczegółowo zasady delegowania polskich pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców do Niemiec.
 
 
Omówione zostaną szczegółowo planowane zmiany w zakresie delegowania. Zostały one opublikowane w biuletynach IPPi EEEV dostępnych bezpłatnie dla członków IPP oraz dla wszystkich tych firm, które zgłoszą się na seminarium w Krakowie.  
 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników