Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

Master of Cross-Border-Employment Business (MCBE)

Instytut Zatrudnienia Transgranicznego we współpracy z Europejską Federacją Pracodawców EEEV i Izbą Pracodawców Polskich IPP zaprasza do udziału w jedynym na europejskim rynku edukacyjnym studium podyplomowym w zakresie transgranicznego zatrudnienia:

Master of Cross-Border-Employment Business (MCBE)

by

Institute for Cross Border Employment

Posting of workers in Europe | Cross-Border Employment in Europe

 

Program MCBE przeznaczony jest dla kadry zarządzającej oraz pracowników działów HR, eksportu, księgowości i płac firm, które kierują personel za granicę.

 

Studium trwa jeden trymestr, odbywa się w ramach kursów online (18 sesji wykładowych) oraz na dwóch jednodniowych seminariach w Krakowie i wieńczy je egzamin oraz praca dyplomowa. Uczestnik, który zdał egzamin i napisał oraz obronił pracę dyplomową otrzymuje dyplom:

http://delegowanie.pl/sites/default/files/dyplom.jpg

 

Wykłady prowadzone są w języku angielskim, niemieckim lub polskim (do wyboru przez uczestnika).
Uczestnicy Studium otrzymują Dyplom Ukończenia Studium:

Master of Cross-Border-Employment Business  (MCBE)

by

Institute for Cross Border Employment

Rozpoczęcie zajęć: indywidualnie w dowolnym momencie (dwie obowiązkowe - data do wyboru - sesje w Krakowie odbywają się we wrześniu, październiku, listopadzie, styczniu, marcu, kwietniu i w maju.
 

Zapisy w dowolnym momencie.
 

Warunki, jakie musi spełnić uczestnik Studium: wykształcenie wyższe lub licencjat i przynajmniej rok stażu pracy na stanowisku związanym z delegowaniem personelu za granicę. Na studium kierują wyłącznie firmy delegujące personel za granicę. Firmy członkowskie IPP korzystają ze znaczących zniżek. Dla firm, które na kurs kierują powyżej pięciu pracowników czesne jest negocjowane indywidualnie.

 

Zakres tematyczny Studium:

·         Delegowanie pracowników za granicę

·         Delegowanie pracowników tymczasowych za granicę

·         Delegowanie zleceniobiorców za granicę

·         Zagraniczne podróże służbowe

·         Ubezpieczeniowe aspekty delegowania (formularze A1, podstawa wymiaru składek)

·         Podatkowe aspekty delegowania (zagraniczne zakłady podatkowe polskich firm, zasada 183 dni)

·         Europejskie przepisy o delegowaniu pracowników i ich implementacja w wybranych krajach europejskich.

 

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków z zakresu transgranicznego zatrudnienia.

 

Na kurs składa się kilka elementów – wykłady video, materiały tekstowe oraz zadania, testy i prace domowe. Kursant może wybrać, czy chce zdobyć Dyplom, czy wystarczy mu, że zdobędzie wiedzę. W tym drugim przypadku testy i zadania będzie robił wyłącznie dla własnej przyjemności i w wybranym przez siebie momencie. W tym pierwszym musi zrobić je w wyznaczonym przez prowadzącego czasie i zaliczyć je na odpowiednim poziomie. Średnio w kursach uczestniczy od kilkunastu do kilkuset osób. Kursy prowadzone są w języku polskim, ale kursanci mogą też wybrać program z języku angielskim lub niemieckim.

 

„Decyzję o rozpoczęciu programu Master of Cross-Border-Employment Business (MCBE) - Posting of workers in Europe | Cross-Border Employment in Europe” podjęliśmy po tym, jak w 2016 roku dwie jedyne polskie uczelnie uwzględnione w indeksie szanghajskim (ARWU) - liście 500 najlepszych uczelni świata zostały zdegradowane i znalazły się w piątej – ostatniej setce zestawienia. W poprzednich latach były w czwartej setce. Ta degradacja jest efektem nieodwracalnej zapaści polskiej nauki.

Jako wiodąca organizacja zrzeszająca polskie firmy zajmujące się transgranicznym zatrudnieniem nie możemy pozwolić, by przedsiębiorcy byli pozbawieni wykwalifikowanej kadry, będącej w stanie sprostać wyzwaniom, jakie stawia XXI wiek i europejski rynek transgranicznego zatrudnienia.

Za wzorzec naszego programu posłużyła nam platforma studiów online uniwersytetu Harvarda oraz MIT Massachusetts Institute of Technology.

Nasze bezpłatne seminaria online (www.delegowanie.pl/online) oraz program “Master of Cross-Border-Employment Business (MCBE) - Posting of workers in Europe | Cross-Border Employment in Europe” to rodzaj misji. Jestem głęboko przekonany, że im szerszy i łatwiejszy jest dostęp do wiedzy, tym lepiej dla świata.

Nasz pomysł powstał, gdy w USA opublikowano obszerne badania, z których wynika, że skuteczność nauki on-line jest większa niż kursów i seminariów stacjonarnych.

Dla naszych słuchaczy – pracowników firm członkowskich IPP kursy mają być szansą na poszerzenie wiedzy i na skorzystanie z fachowej wiedzy, która do tej pory była dla nich niedostępna.

Dla nas jest to krok w XXI wiek. Jedna z wielu rewolucyjnych zmian, które realizujemy.”

– powiedział portalowi RynekDelegowania.pl Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich IPP i Prezydent Europejskiej Federacji Pracodawców EEEV.  

 

Więcej informacji o bezpłatnych seminariach online: www.delegowanie.pl/online

Więcej informacji o programie “Master of Cross-Border-Employment Business (MCBE) - Posting of workers in Europe | Cross-Border Employment in Europe”: http://delegowanie.pl/master

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników