Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

negocjacje offsetowe z francuską firmą Airbus Helicopters a dyskryminacja polskich firm we Francji

W dniu 10.10.2016 Prezes Izby Pracodawców Polskich skomentował w piśmie skierowanym do Wicepremiera Morawieckiego decyzję polskiego rządu w sprawie niekontynuowania negocjacji offsetowych z francuską firmą Airbus Helicopters dotyczących zakupu dla polskiej armii śmigłowców Caracal.

Tomasz Major zwrócił w swym piśmie uwagę na fakt, że od 2014 roku trwa na francuskim rynku bezpardonowa walka francuskiego aparatu państwowego z polskimi firmami usługowymi, które delegują swój personel do Francji. Z wytycznych, którymi dysponują urzędnicy francuscy wynika, że permanentnym kontrolom należy poddać nie tylko wszystkie polskie podmioty świadczące usługi we Francji, ale także – w ramach prewencyjnej akcji odstraszania - ich francuskich partnerów – odbiorców polskich usług.

Francuskie władze korzystają w tym kontekście z drakońskich i skutecznych w odstraszaniu polskich firm metod usankcjonowanych w ustawach Loi Savary i Loi Macron.

W ostatnich dwóch latach z rynku francuskiego zostało wyrzuconych ok. 30% polskich eksporterów usług. Wyłączną winę za to ponosi francuski aparat państwowy.

We francuskich mediach trwa od dwóch lat nieustanna i inicjowana przez francuskie instytucje publiczne nagonka na polskie firmy usługowe.  

„Uważamy za wskazany wszechstronny przegląd wszystkich kontraktów, jakie zawiera państwo polskie z francuskimi podmiotami.

Proszę Pana Premiera w imieniu polskich eksporterów usług transgranicznych, aby, nie naruszając zasad określonych w Traktacie o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE), rząd oraz podległe rządowi służby dokonały krytycznego przeglądu wszystkich umów zawieranych przez polskie państwo z francuskimi podmiotami.   

(…)

W zakresie polityki energetycznej za kompletnie chybione uważamy prowadzone w ostatnich latach rozważania n/t budowy elektrowni jądrowych na terenie Polski w oparciu o kosztowne uzależnienie na wiele dekad polskich odbiorców prądu od francuskich dostawców technologii. Wyrażam nadzieję, że Państwa rząd będzie dążył do niezależności energetycznej Polski. Zmiana podmiotów, od których polska energetyka na wiele dekad uzależnia się – z rosyjskich na francuskie - nie jest naszym zdaniem właściwą drogą.” – napisał w swoim liście Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich IPP.

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników