Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

Niemiecki rząd drastycznie zmienia zasady delegowania: koniec delegowania w ramach umów o świadczenie usług i w ramach umów o dzieło w dotychczasowej formie !!!

Szanowni Państwo!

W dniu 10.05.2016 niemiecki rząd podjął decyzję o przyjęciu szybkiej ścieżki legislacyjnej w sprawie nowelizacji przepisów o delegowaniu. Nowe przepisy mają wejść w życie już 1.1.2017 r. Kilka dni temu rządząca w Niemczech koalicja zawarła strategiczne porozumienie w tej sprawie.

Nowe przepisy radykalnie ograniczają możliwość delegowania pracowników i zleceniobiorców w ramach realizacji umów o dzieło i innych umów o świadczenie usług. Mamy już projekt roboczy nowych przepisów.

Ponadto niemiecki rząd zmieni radykalnie zasady delegowania do Niemiec pracowników tymczasowych.

Nowe przepisy mają na celu ograniczenie delegowania z Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

O wszystkich planowanych zmianach informowaliśmy na seminariach organizowanych przez portal www.delegowanie.pl wiosną 2014 roku oraz jesienią 2015 i w styczniu 2016 roku.

Najczarniejsze scenariusze kreślone wtedy przed uczestnikami stają się rzeczywistością. Delegowanie do Niemiec w dotychczasowej liberalnej i korzystnej dla polskich firm formie zniknie na zawsze.

„To koniec wielkiej ery delegowania w Europie.” – komentuje dla portalu delegowanie.pl Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich i Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood.

Na najbliższym seminarium, które odbędzie się, 09.06.2016 r. o godzinie 13.00 omówione zostaną wszystkie nadchodzące zmiany i ich konsekwencje dla polskich firm. 

  1. Rewolucyjne zmiany w zakresie pracy tymczasowej w Niemczech.
  2. Koniec delegowania przez polskie firmy do Niemiec w ramach realizacji umów o dzieło i innych umów o świadczenie usług w dotychczasowej formie.
  3. Koniec delegowania w dotychczasowej formie w branżach logistycznej, agro, food, opieki i w innych branżach niskokosztowych.
  4. Pilnie konieczna zmiana formy prawnej działalności.
  5. Konieczne zakończenie delegowania w dotychczasowym trybie.
  6. Dyskusja n/t nowych modeli delegowania.  

 


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę.
 
Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Zwyczajnych Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.
 
Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online
 
 
Wszystkie firmy, które przystępują do IPP wiosną 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.
 

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników