Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

nowa minister pracy: drastyczne pogorszenie przepisów dla firm delegujących od 1.1.2016

Szanowni Państwo! 

Kilka dni temu kandydatka na ministra pracy w nowym rządzie, zapowiedziała, że od 1.1.2016 zacznie obowiązywać dla wszystkich zleceniobiorców minimalna obowiązkowa stawka za godzinę pracy w wysokości 12 złotych brutto.

Regulacja ta uderzy w firmy delegujące w branżach nisko-kosztowych (opieka, logistyka etc.), które stosują systemy delegacyjne, systemy podwójnych zleceń oraz inne systemy mieszane oparte o art. 13 (A1 na dwa kraje).

Diety delegacyjne wypłacane zleceniobiorcom nie będą tolerowane jako element wynagrodzenia, a firmom stosującym w/w systemy delegowania grożą także w Polsce drakońskie sankcje.

Dodatkowo, firmy delegujące w oparciu o art. 13 zostaną zepchnięte z ich działalnością krajową w sferę marginalności – nie będą im poświadczane formularze A1, a zaświadczenia wydane przez ZUS będą cofane.

Większości firm delegujących w oparciu o w/w systemy grozi zakończenie delegowania. W innym razie będą narażone za granicą na drakońskie kary oraz obowiązek opłacenia wstecz zagranicznych składek w wysokości wielokrotnie przewyższającej składki opłacane w kraju.

www.delegowanie.pl na miesiąc przed seminarium.

 
Wiedza n/t delegowania:   www.delegowanie.pl
Bądź na bieżąco:  www.RynekDelegowania.pl
Organizacja pracodawców delegujących:   www.ipp.org.pl
 
Umów się na konsultację indywidualną (formularz szybkiego kontaktu z Kancelarią Brighton&Wood): www.BrightonWood.com

 

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników