Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

nowe zasady dot. poświadczania A1 bezpłatne Seminarium Online dla firm delegujących

Wprawdzie wszystko wskazuje, że rewizja dyrektywy o pracownikach delegowanych wejdzie w życie dopiero za 4 lata, zawrotnego tempa nabrały jednak w ostatnich dniach prace nad nowelizacją przepisów o formularzach A1.

Zaproponowane w grudniu 2016 r przez Komisję Europejską przepisy o poświadczaniu formularzy A1 zostaną drastycznie zaostrzone.

Jak Państwo pamiętają, w grudniu 2016r. Komisja zaproponowała zmiany do rozporządzeń 883/2004 oraz 987/2009. Informowaliśmy o tym szczegółowo i obszernie na naszych konferencjach. Obecnie trwają prace na rewizją rozporządzeń. W trakcie prac legislacyjnych do niekorzystnego dla polskich firm projektu wprowadza się szereg poprawek skrajnie niekorzystnych dla polskich pracodawców delegujących.

Poniżej przegląd najważniejszych poprawek zgłoszonych do rozporządzeń 883/2004 oraz 987/2009:

 1. Formularz A1 ograniczony tylko na 12 miesięcy, po tym czasie składki za granicą
 2. A1 z art. 12 i z art. 13 (!) tylko dla przedsiębiorcy, który zwykle prowadzi działalność w Polsce
 3. Wpisanie do przepisu wymaganego obrotu w wysokości 25% przy poświadczaniu A1 (!)
 4. A1 z art. 12 i z art. 13 (!) tylko dla pracownika, który zazwyczaj świadczy pracę w Polsce
 5. Wymóg znaczącej działalności w Polsce przy poświadczaniu A1 z art. 13!
 6. Formularz A1 tylko dla pracowników, którzy przez okres co najmniej sześciu miesięcy poprzedzających bezpośrednio delegowanie byli zatrudnieni w państwie członkowskim, w którym siedzibę ma ich pracodawca.
 7. Przerwa 6 miesięczna: Zaproponowano całkiem nowy przepis dotyczący przerwy w delegowaniu. Zgodnie z nim, jeżeli dana osoba została oddelegowana przez 12 miesięcy w sposób ciągły bądź z przerwami wynoszącymi maksymalnie trzy miesiące, to w tym samym państwie członkowskim dla tego pracownika delegowanego nie może się rozpocząć nowy okres delegowania przed upływem co najmniej sześciu miesięcy od końca poprzedniego okresu.
 8. Uchylenie zasady automatycznej uznawalności polskich A1 za granicą – otwarcie drogi do de facto podwójnego obciążania przedsiębiorców składkami - w Polsce i za granicą
 9. Obligatoryjne kontrole poświadczonych A1 z art. 13 po upływie 12 miesięcy i obligatoryjne anulowanie z mocą wsteczną formularzy A1 w przypadku jakichkolwiek wątpliwości

Wszystkie te kwestie omówione zostaną ze wszystkimi uczestnikami najbliższego Seminarium Online, które odbędzie się już za tydzień, w dniu 14 grudnia 2017 r.

Tematy kolejnych Seminariów Online (21.12.2017):

Jak uzyskać dokument A1 – Poradnik ZUS 2017/2018 (4.1.2018)

Sprawa Altun C-359/16 przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości i jej wpływ na działalność polskich firm

Impreza jest bezpłatna dla członków IPP.

W związku z ogromnym zainteresowaniem, jakim cieszą się seminaria i spotkania online organizowane przez Portal Delegowanie.pl oraz dużą ilością nowych przepisów, interpretacji i orzecznictwa, jakie pojawiają się na rynku delegowania w różnych krajach UE Zarząd IPP podjął w 2017 r. decyzję o rozszerzeniu możliwości uczestniczenia przez wszystkich członków IPP we wszystkich Seminariach Online i Spotkaniach Online organizowanych przez Portal Delegowanie.pl. 

Nie trać czasu na dojazdy na spotkania i kongresy: przystąp do IPP i bierz udział w ośmiu bezpłatnych spotkaniach online w każdy czwartek: www.delegowanie.pl/member)

 

Jak się odbywa Seminarium Online?

Przed Seminarium Uczestnik musi wykonać tylko trzy proste kroki:

 • Krok 1   Zgłoszenie przez stronę: www.delegowanie.pl/online
 • Krok 2   Uczestnik otrzymuje indywidualny link dostępu.
 • Krok 3   Na kilka minut przed rozpoczęciem Seminarium Online uczestnik klika na przesłany link - wchodzi w ten sposób do wirtualnej salki konferencyjnej.

Programy Szkoleń Online: http://delegowanie.pl/online

Przystąp do IPP teraz i bierz udział co tydzień w ośmiu bezpłatnych Seminariach Online, korzystaj z bezpłatnych publikacji książkowych i korzystaj z wiedzy na temat delegowania, zatrudniania cudzoziemców oraz na temat optymalizacji kosztów zatrudnienia w kraju i za granicą: www.delegowanie.pl/member

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników