Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

Orędzie Noworoczne Prezesa IPP Tomasza Majora

Drodzy Państwo!

Mija kolejny rok delegowania przez polskie firmy. Był to rok niełatwy: w marcu Komisja Europejska zaproponowała rewizję Dyrektywy 96/71, od jesieni inspektorzy PIP i ZUS w sposób zmasowany dokonują na zlecenie zagranicznych instytucji kontroli w polskich firmach delegujących. Przez cały rok trwały intensywne audyty w polskich firmach na terenie Belgii i Francji. Późnym latem 2016 r. rząd Szydło znowelizował przepisy o podstawie wymiaru składek zabierając każdej firmie delegującej kilka procent marży. Tuż przed świętami do gry wróciła Komisja Europejska proponując zaostrzenie przepisów o poświadczaniu formularzy A1, a w Belgii ogłoszono pakiet nowych przepisów o delegowaniu, które wyrzucą z sektora delegowania licznych polskich przedsiębiorców.

W tym turbulentnym czasie byliśmy z Państwem. Cały mój zespół z ogromnym poświęceniem i niezwykle profesjonalnie obsługiwał polskie firmy w postępowaniach kontrolnych w kraju  za granicą. Wszyscy nasi klienci wyszli obronną ręką z postępowań kontrolnych, które potwierdziły skuteczność sporządzanej przez nas dokumentacji. Nasi współpracownicy wygrali w sądach z ZUS szereg spraw o składki. IPP jako jedyna polska organizacja zgłosiła pisemne zastrzeżenia do propozycji rewizji Dyrektywy o delegowaniu. Nasze biuro w Berlinie pomogło kilkudziesięciu polskim przedsiębiorcom uruchomić własną firmę w Niemczech. Dla kilkudziesięciu polskich firm uzyskaliśmy w Niemczech zezwolenie na użyczanie personelu.

Wielu Waszych zagranicznych kontrahentów skutecznie przekonaliśmy do tego, że jedyną możliwą drogą do dostosowania polskiej firmy do zmiany przepisów jest podniesienie stawek za usługi polskich firm. - Wasze zyski poszybowały w górę.

W mijającym roku zrewolucjonizowaliśmy dostęp do wiedzy n/t delegowania. Członkowie IPP dostali w prezencie komplet 10 komentarzy do przepisów o delegowaniu. Wasi zagraniczni kontrahenci otrzymali od nas przygotowane w języku angielskim kompendium wiedzy na temat delegowania. Jesienią 2016 roku przygotowaliśmy poradniki o zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce i odrębny poradnik o zatrudnieniu obywatelu Ukrainy w Polsce, a na koniec roku przekazaliśmy Wam komplet komentarzy i poradnik do przepisów o delegowaniu na 2017 rok.

W mijającym roku chętnie i licznie uczestniczyliście w 5 Konferencjach Praktyków Delegowania zorganizowanych w Krakowie przez IPP, w ponad 50 seminariach online, a ponad 1150 osób regularnie korzysta z bezpłatnej aplikacji dla firm „Delegowanie”. Często spotykaliśmy się na Obiadach Mistrzów Delegowania by przy wyśmienitej rybie i mistrzowsko przygotowanych owocach morza rozmawiać o meandrach delegowania. Niektórzy z WAS pojechali z nami w najpiękniejsze miejsca na świecie - w ramach Misji Gospodarczych IPP.

W przyszłym roku będziemy z Wami jeszcze częściej: przygotowaliśmy dla Państwa modelową dokumentację dla pracowników, zleceniobiorców i pracowników tymczasowych delegowanych za granicę – zgodną z aktualnym prawem, trendami i przede wszystkim zapewniającą Wam pełne bezpieczeństwo prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe oraz przyzwoity poziom zyskowności delegowania. Dla tych z Państwa, którym nie udało się jeszcze skorzystać z naszych konsultacji, mam dobrą nowinę: w 2017 roku wszystkim firmom, które życzą sobie indywidualnej konsultacji poświęcimy nasz czas: w formie konsultacji w naszych biurach, w państwa siedzibach, a przede wszystkim w formie konsultacji online, które już w mijającym roku cieszyły się ogromną popularnością. Czwartkowa oferta bezpłatnych spotkań online z firmami delegującymi zostanie już od stycznia rozszerzona, a najpóźniej od wiosny czeka WAS kolejna informacyjna hekatomba. Od 20 lat jesteśmy wiodącą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące. Od wielu lat idziemy za światowymi trendami w przekazywaniu wiedzy. 2017 rok będzie pod tym względem rokiem przełomowym: siedząc na kanapie w domu, za biurkiem w firmie lub na łonie natury, będziecie mieć na bieżąco dostęp do pełnej wiedzy na temat delegowania.

Bardzo dziękuję Państwu za ciepłe słowa, za dopingowanie nam w zmienianiu świata delegowania i przede wszystkim za liczny udział we wszystkich imprezach, które organizowaliśmy dla firm delegujących w mijającym roku.

W nowym, 2017 roku, życzę Państwu dużo zdrowia, czasu dla bliskich, optymizmu i uśmiechu na co dzień.

 

Tomasz Major

Prezes Zarządu Izby Pracodawców Polskich IPP

Prezydent Europejskiej Federacji Pracodawców EEEV

Partner Zarządzający Kancelarii Brighton&Wood

 

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników