Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

PILNE!!! współpraca ZUS i PIP z zagranicznymi instytucjami kontrolnymi

ZUS i PIP udzielają zagranicznym instytucjom wszechstronnych informacji n/t działalności krajowej polskich firm. Skutkiem tego jest kwestionowanie na znaczącą skalę legalności delegowania we Francji, Belgii i w Niemczech. Polskim przedsiębiorcom delegującym wskutek działań polskiego ZUS zarzuca się za granicą oszustwa na szkodę pracowników i systemu zabezpieczenia społecznego.

Większość prowadzonych za granicą kontroli w polskich firmach delegujących ma charakter transgraniczny – prowadzone są wspólnie przez instytucje polskie i zagraniczne. Z informacji uzyskiwanych od przedstawicieli ZUS wynika, że objęcie polskich pracowników delegowanych zagranicznymi składkami z mocą wsteczną jest z korzyścią dla polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, albowiem to zagraniczne instytucje będą wypłacały w przyszłości świadczenia emerytalne i rentowe, a teraz muszą finansować leczenie pracowników delegowanych i ich rodzin. Ten skandaliczny zwrot w podejściu polskich instytucji do pracowników delegowanych i ich polskich pracodawców skutkuje nagłymi kontrolami w polskich firmach i wyrzucaniem ich z rynków zagranicznych.

Na najbliższych spotkaniach omówiona zostanie aktualna praktyka kontrolna i metody postępowania w przypadku kontroli transgranicznej. Omówiona zostanie
także wszechstronnie prawidłowa dokumentacja oraz prawidłowe modele delegowania.

Referenci odniosą się w kontekście delegowania pracowników także do zapowiedzi przedwyborczych:

1) PO/PIS/LEWICA: likwidacja umów zlecenia - realnie możliwe działania polskich instytucji od 1.1. 2016

2) PO: likwidacja ZUS

3) PIS: pełne oskładkowanie umów o pracę, umów zlecenia i działalności gospodarczej oraz spółek osobowych (sp.k., sp.j.).

W wybranych krajach europejskich prawnicy Brighton&Wood obsługują firmy w postępowaniach kontrolnych. Ponieważ zagraniczne instytucje coraz częściej zlecają polskim inspektorom ZUS lub PIP prowadzenie kontroli krzyżowych, obsługa firmy zarówno w kraju, jak i za granicą przez ten sam zespół prawników jest niezwykle wydajna i skuteczna.
Ta ekskluzywna i wyjątkowa usługa zarezerwowana jest dla firm obsługiwanych na stałe przez Brighton&Wood.

Zapraszamy serdecznie na najbliższe spotkanie poświęcone delegowaniu. Odbędzie się ono w drugim tygodniu stycznia 2016 roku. Program i formularz zgłoszeniowy pojawi się na stroniewww.delegowanie.pl na miesiąc przed seminarium.
 
Wiedza n/t delegowania:   www.delegowanie.pl
Bądź na bieżąco:  www.RynekDelegowania.pl
Organizacja pracodawców delegujących:   www.ipp.org.pl
 
Umów się na konsultację indywidualną (formularz szybkiego kontaktu z Kancelarią Brighton&Wood): www.BrightonWood.com
Nowy Świat Delegowania: http://delegowanie.pl/PrezentacjaBW/

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników