Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

Polskie i europejskie instytucje walczą z firmami delegującymi

 W ostatnich tygodniach miała miejsce kumulacja złych wiadomości dla polskich firm delegujących:

 1. Komisja Europejska podjęła decyzję o kontynuowaniu i przyspieszeniu prac nad rewizją dyrektywy 96/71.
  Delegowanie stacjonarne (rzeźnie, zakłady spawalnicze, opieka) zostanie zakazane.
  Polskie firmy będą musiały płacić swoim pracownikom nie tylko minimalne stawki, ale także wiele innych dodatków przewidzianych obcym prawem.
 2. Niemiecki rząd podjął decyzję o przyjęciu jeszcze w lecie tego roku przepisów drastycznie ograniczających delegowanie w ramach realizacji umów o dzieło i innych umów o świadczenie usług.
 3. Polski parlament uchwalił 20.05.2016 ustawę implementującą dyrektywę wdrożeniową. Umożliwia ona polskim władzom egzekwowanie drakońskich zagranicznych grzywien i kar. Polski fiskus już od 18.06 będzie egzekutorem zagranicznych instytucji kontrolnych.
 4. Ta sama ustawa czyni PIP i ZUS donosicielami zagranicznych instytucji. W bardzo krótkich terminach polskie instytucje będą musiały inwigilować polskie firmy i donosić na nie za granicą. W szczególności będą badały rzeczywistą działalność krajową polskich firm.
 5. Polski fiskus i ZUS dokonują spektakularnych przypisów składek i podatków z tytułu delegowania pracowników. 
 6. Sąd Najwyższy nakazuje oskładkować noclegi zapewniane polskim pracownikom. 
 7. W całej UE 18.06.2016 wchodzą w życie przepisy implementujące dyrektywę wdrożeniową. Oznacza to koniec delegowania z „art. 13” bez obrotów krajowych. Pracownik delegowany będzie musiał zazwyczaj świadczyć pracę w Polsce. 

O tych i innych zmianach opowiemy na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się już 9.06.2016 w Krakowie.
To już ostatnie spotkanie przed wakacjami. Kolejne dopiero jesienią.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nowe przepisy i nowe modele delegowania.

 


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę.
 
Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Zwyczajnych Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.
 
Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online
 
 
Wszystkie firmy, które przystępują do IPP wiosną 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.
 

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników