Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

Raport z działalności IPP w kwietniu 2017 r.

Spotkania z nepalskimi agencjami zatrudnienia w Kathmandu
W kwietniu 2017 roku odbyła się seria spotkań z nepalskimi agencjami zatrudnienia w Kathmandu. Członkowie IPP nawiązali liczne kontakty z firmami, które rekrutują pracowników do pracy w Polsce. Kolejna seria spotkań odbędzie się na przełomie września i października.
Kalendarz spotkań jesiennych ogłoszony zostanie w na przełomie lipca i sierpnia b.r.
 
Konferencja Mistrzów Delegowania, Outsourcingu i Zatrudniania Cudzoziemców w Nepalu
W kwietniu 2017 roku członkowie IPP uczestniczyli w konferencji poświęconej zatrudnieniu cudzoziemców pochodzących z Nepalu i Indii w Polsce, która odbyła się w ekskluzywnym campie na sawannie na pograniczu Nepalu i Indii. Oprócz istotnych treści merytorycznych członkowie IPP mieli okazję stanąć oko w oko z nosorożcem, gawialem, krokodylem oraz wargaczem leniwym. W to samo miejsce członkowie IPP wracają na przełomie września października. Na prośbę uczestników pobyt na sawannie przedłużony zostanie o jeden dzień i rozszerzony o poszukiwanie tygrysów. Otrzymaliśmy właśnie od strony nepalskiej informację, że członków IPP po sawannie poprowadzi jesienią ten sam doświadczony team przewodników, ornitologów i biologów. Wyjazd będzie uzupełniony o przelot helikopterem nad Himalajami, który z uwagi na burze śnieżne nie mógł się odbyć w kwietniu.
 
Spotkanie z francuskimi klientami polskich firm na Korsyce
Przed Wielkanocą Zarząd i członkowie IPP odbyli spotkania z firmami francuskimi poszukujących kontrahentów z Polski. Podczas spotkań członkowie IPP nawiązali ciekawe kontakty biznesowe. Jesienią 2017 roku planujemy kolejną serię spotkań z francuskimi firmami połączoną ze zwiedzaniem zamków nad Loarą.
 
25 firm członkowskich IPP skorzystało w ubiegłym miesiącu z indywidualnej Konsultacji Online w/s delegowania
Kancelaria Brighton&Wood zapewnia członkom IPP profesjonalną konsultację przy pomocy nowoczesnej platformy komunikacyjnej pozwalającej na prowadzenie telekonferencji z każdego miejsca na ziemi. Konsultacja trwa zwykle od 2-3h.
Usługi te zarezerwowane są dla członków IPP.
W nagłych sprawach firmy członkowskie IPP korzystają z profesjonalnego wsparcia w ciągu 24h.
/w nagłych sytuacjach w formularzu proszę wpisać hasło HOT – odezwiemy się do Państwa w ciągu kilku godzin/
12 firm członkowskich IPP skorzystało w kwietniu z rozszerzonej/kompleksowej konsultacji w/s delegowania i w s/s zatrudnienia cudzoziemców
Konsultacja n/t delegowania i zatrudnienia cudzoziemców to jedna z najbardziej cenionych usług Brighton&Wood. Zapewnia ona szybką ocenę stanu faktycznego i problemu. Podczas takiej konsultacji rekomendowane są kierunki działań oraz wskazywane możliwości optymalizacji. Omawiane są różne możliwe i dopuszczalne prawem oraz stosowane na rynku modele postępowania.
Członkowie zwyczajni IPP korzystają z 33% zniżki na konsultacje. Członkom Premium konsultacja zapewniana jest bezpłatnie.
 
W 8 firmach członkowskich IPP przeprowadzony został kompleksowy Audyt związany z delegowaniem za granicę i z zatrudnianiem cudzoziemców w Polsce
Audyt przeprowadzany jest przez Kancelarię Brighton&Wood i obejmuje analizę dokumentów, dokumentacji, umów z kontrahentami oraz wszystkich procedur związanych z delegowaniem. Audyt obejmuje także tryb naliczania płac oraz poprawność stosowanych dokumentów i procedur. Na koniec audytu przygotowywany jest raport zawierający ocenę stanu faktycznego oraz sugestie zmian. Audyt połączony jest zawsze z przygotowaniem modelowej dokumentacji.
Usługa ta zarezerwowana jest dla członków IPP: http://delegowanie.pl/serwis
 
8 firm członkowskich IPP skorzystało w kwietniu z Hotline dla Członków IPP
W nagłych sytuacji, w przypadku prowadzonych w kraju lub za granicą kontroli, Kancelaria Brighton&Wood zapewnia członkom IPP konsultację w ciągu 24h. Konsultacja odbywa się przy pomocy nowoczesnej platformy komunikacyjnej pozwalającej na prowadzenie telekonferencji z każdego miejsca na ziemi.
Usługi te zarezerwowane są dla członków IPP.
W nagłych sprawach firmy członkowskie IPP korzystają z profesjonalnego wsparcia w ciągu 24h.
/w nagłych sytuacjach w formularzu proszę wpisać hasło HOT – odezwiemy się do Państwa w ciągu kilku godzin/
 
Modelowa Dokumentacja dla firm delegujących
Zarząd IPP zlecił przygotowanie modelowej dokumentacji dla firm delegujących. Efektem są dwie publikacje: „Dokumentacja pracownika delegowanego” i „Dokumentacja zleceniobiorcy delegowanego”.
Kancelaria Brighton&Wood przekazała portalowi Delegowanie.pl obszerną publikację zawierającą wzory umów i innych dokumentów stosowanych w praktyce delegowania pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców za granicę. Publikacja jest niezwykle obszerna, zawiera ponad 200 stron umów, regulaminów, oświadczeń i innych standardowych i nietypowych dokumentów wymaganych przez prawo oraz wspierających działalność związaną z delegowaniem. Dokumentacja została starannie i przejrzyście oraz uwzględnia stan prawny w Europie po 1.4.2017 r. 
W sporach z administracją (ZUS, PIP, administracja podatkowa) oraz z pracownikami, pracownikami tymczasowymi przed sądami kluczowym orężem firmy delegującej są dokumenty. „Dokumenty w praktyce eksportowej bardzo często kreują rzeczywistość” – mawiają doświadczeni prawnicy. Faktem jest, że dowód z dokumentu jest bardziej wiarygodny, niż dowody ze świadków. Dlatego też należy do sporządzania dokumentów przywiązywać należytą wagę. 
Kancelaria Brighton&Wood przygotowuje kompleksową dokumentacje kontraktową oraz pracowniczą dla firm, które delegują. Dokumentacja obejmuje nie tylko umowy, ale także regulaminy, oświadczenia i inne dokumenty towarzyszące. Słynne są na rynku „cyrografy” – oświadczenia znacząco utrudniające pracownikom dochodzenie roszczeń. System umów rekomendowany przez Brighton&Wood pozwala znacząco optymalizować koszty delegowania. Dokumentacja przygotowywana w Brighton&Wood jest wynikiem kilkunastu lat doświadczenia w obsłudze firm delegujących. Dokumentacja jest regularnie aktualizowana i dopasowywana do aktualnych trendów na rynku. 
Dokumentacja jest dostępna na specjalnych warunkach wyłącznie dla członków IPP: http://delegowanie.pl/serwis
 
Ponad 20 spotkań online dla firm
W kwietniu odbyło się 28 spotkań online dla firm delegujących swój personel za granicę oraz dla firm zajmujących się pracą tymczasową w Polsce, outsourcingiem w Polsce a także dla firm zatrudniających w Polsce cudzoziemców. Bardzo dziękujemy członkom IPP za liczny udział w spotkaniach, podczas których staramy się przekazać najbardziej aktualną i przede wszystkim praktyczną wiedzę n/t delegowania. www.delegowanie.pl/online
 
Ostatni przed wakacjami Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu już 8 czerwca 2017 r. w Krakowie
Zapraszamy wszystkich członków IPP na ostatni przed wakacjamiObiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu. Odbędzie się on tradycyjnie już po konferencji. Z uwagi na liczne zmiany w przepisach konferencja trwa o dwie godziny dłużej – do 17.00, a na obiad zapraszamy w nasze tradycyjne miejsce o 17.30.
„Obiad Mistrzów Delegowania, Zatrudniania Cudzoziemców, Pracy Tymczasowej i Outsourcingu” to tradycyjna już i niezwykle ceniona przez członków IPP impreza, która ma już swoich wieloletnich stałych bywalców. Impreza odbędzie się, jak zawsze, w kultowej restauracji rybnej pod Krakowem, która działa pod patronatem Tomasza Majora i serwuje najlepszą rybę oraz owoce morza w Polsce. Wyśmienite wino serwuje osobiście znawca i kolekcjoner najlepszych światowych win, twórca i właściciel winnicy Manufaktura - Tomasz Major (www.TomaszMajor.com); impreza dla firm, które w ostatnich dwóch latach wielokrotnie uczestniczyły w seminariach portalu www.delegowanie.pl i często korzystają z licznych usług Portalu, dla firm obsługiwanych przez Brighton&Wood, dla Członków Izby Pracodawców Polskich, i dla innych firm i osób uczestniczących w Konferencji i osobiście zaproszonych przez Tomasza Majora; spotkanie jest bezpłatne; tradycyjnie już, każda zaproszona osoba otrzymuje przed Konferencją indywidualne dedykowane zaproszenie na Spotkanie Mistrzów.

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników