Skip to main content

optymalne-reklama.jpg

studenci i uczniowie do 26 lat zatrudnieni na umowę zlecenia nie mogą otrzymać A1 - orzecznictwo sądowe

Sądy Powszechne wydały niedawno szereg ważnych wyroków dotyczących uzyskiwania A1 dla zleceniobiorców, którzy są jednocześnie studentami (uczniami) do 26 roku życia.

 
W opisywanej tu sprawie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych odmówił wydania A1 osobie zatrudnionej na podstawie umowy zlecenia. Zleceniobiorczyni była uczennicą liceum i miała 19 lat. W ramach umowy zlecenia miała wykonywać m.in. czynności opieki na osobą starszą na terenie Niemiec.
Wyjaśnijmy, że w myśl art. 6 ust. 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych nie podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych lub studentami, do ukończenia 26 lat.
Sądy w ustalonym orzecznictwie podzielają stanowisko ZUS.
 
Problem poświadczania formularzy A1 został wszechstronnie omówiony w następujących publikacjach książkowych i ebookach: 
 
  
  
Ubezpieczenia społeczne pracowników delegowanych
 
Dla firm, które kiedykolwiek brały udział w seminariach organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich oraz portal www.Delegowanie.pl, a także dla firm, które kiedykolwiek nabyły przez portal www.delegowanie.pl książki n/t delegowania, przewidziana jest do końca tego tygodnia (do 06.06.2014) zniżka na zakup kompletu komentarzy i poradników n/t delegowania:
Zamiast regularnej ceny 2.359,00 EUR dla w/w firm obowiązuje do końca bieżącego tygodnia specjalna cena 857,00 EUR.
 
Więcej informacji n/t publikacji oraz formularz zamówienia znajdziecie Państwo tutaj: http://www.delegowanie.pl/komentarze
 
Firmy, które zakupią komentarze w tym tygodniu otrzymają w prezencie dodatkowo:
  1. pakiet ważnych i przydatnych informacji n/t delegowania pracowników za granicę,
  2. dodatkową publikację książkową n/t delegowania pracowników,
  3. estetyczne etui na książki, dzięki któremu komentarze będą się dostojnie prezentowały w gabinecie,
  4. przewodnik po Polsce z cyklu „Wakacje z klasą”: www.klubekspedycyjny.pl/wakacje
Z uwagi na fakt, iż publikacja jest współfinansowana z środków Izby Pracodawców Polskich, zniżki nie obejmują dla osób fizycznych, urzędów polskich i zagranicznych oraz unijnych oraz kancelarii prawnych i podatkowych.
 
Publikacja (komplet komentarzy) jest obowiązkową lekturą dla właścicieli i zarządów firm delegujących za granicę pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców. Jest także codzienną pomocą w bieżących sprawach dla pracowników działów księgowości, kadr i płac w takich firmach.
 

 

 

W każdy czwartek od godziny 10.00 odbywają się spotkania online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (http://optymalnezatrudnienie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich Członków IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: http://optymalnezatrudnienie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard 

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (http://optymalnezatrudnienie.pl/standard) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.

PROFESJONALNI DORADCY PRAWNI, PODATKOWI, UBEZPIECZENIOWI, KSIĘGOWI, PŁACOWI

w zakresie delegowania pracowników

WEWNĘTRZNE I ZAMKNIĘTE SZKOLENIA W FIRMACH

n/t delegowania pracowników

ZASTĘPSTWO PROCESOWE (M.IN. SPRAWY PRZECIWKO ZUS, WŁADZOM SKARBOWYM, PIP, SPRAWY PRACOWNICZE) REPREZENTOWANIE W POSTĘPOWANIACH KONTROLNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ

w zakresie delegowania pracowników

SZKOLENIA BHP

dla firm delegujących pracowników za granicę

ROZLICZANIE PŁAC (KSIĘGOWOŚĆ PŁAC)

pracowników delegowanych

SPECJALISTYCZNE TŁUMACZENIA

na potrzeby postępowań kontrolnych, procesowych, negocjacji handlowych

KONSULTACJE TELEFONICZNE

w zakresie delegowania pracowników