10 nielegalnych modeli zatrudnienia i delegowania polskich opiekunów do Niemiec

10 nielegalnych modeli zatrudnienia i delegowania polskich opiekunów do Niemiec

W ostatnich dniach opublikowany został obszerny Raport n/t zatrudnienia polskich opiekunów w Niemczech. Wynika z niego, że ponad 75% polskich opiekunów zatrudnionych i delegowanych jest nielegalnie. Wyniki raportu pokrywają się z badaniami przeprowadzonymi w latach 2022 i 2023 przez Komisję Europejską oraz na zlecenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE.

Raporty Parlamentu Europejskiego, Rady UE oraz dokumenty oficjalne Komisji Europejskiej są druzgoczące dla opiekunów:

„W Unii Europejskiej co najmniej 3,1 mln pracowników w obszarze usług dla osób i gospodarstw domowych jest niezarejestrowanych, w związku z czym nie są oni uznawani i nie mają podstawowych praw pracowniczych takich jak prawo do rokowań zbiorowych, zabezpieczenia społecznego i ochrony socjalnej; mając na uwadze, że praca nierejestrowana oznacza słabszą ochronę pracowników, co ułatwia ich wyzysk oraz nadużycia.”

W opublikowanym w ostatnich dniach Raporcie dotyczącym polskich opiekunów wskazano na 10 najczęściej rozpowszechnionych na rynku modeli zatrudnienia i delegowania polskich opiekunów do Niemiec.

Pełny Raport dostępny jest na stronie:

www.VerbandPflege.eu/RaportPL

Wszystkie polskie i niemieckie firmy delegujące opiekunów zapraszamy serdecznie na bezpłatną Konferencję Online poświęconą Raportowi. Podczas Konferencji przedyskutowane zostaną poszczególne modele nielegalnego zatrudnienia i delegowania, ale także samo zjawisko. Konferencja odbędzie się w j. polskim i niemieckim: www.VerbandPflege.eu/Konferenz    

 

 

Seminarium dla Praktyków
Kraków | Warszawa | Gdańsk | Opole

O terminach seminarium dla Praktyków informujemy 4 tygodnie przed wydarzeniem

Seminaria Online
Delegowanie dla Praktyków w każdy wtorek od 10.00 - 12.00