bezpłatna Konferencja Online: Opodatkowanie pracowników i zleceniobiorców delegowanych za granicę

Konferencja Online: Opodatkowanie pracowników i zleceniobiorców delegowanych za granicę

Z najnowszych wytycznych niemieckich, belgijskich, niderlandzkich oraz francuskich władz podatkowych wynika wskazanie firm delegujących z Europy Środkowo-Wschodniej jako podmiotów dedykowanych do szczególnych postępowań kontrolnych w najbliższych miesiącach. Instytucje mają badać, czy firmy delegujące deklarują i rejestrują w sposób prawidłowy zakłady podatkowe w krajach, w których działają. Szczególnie kontrolowane mają być firmy budowlane oraz inne firmy działające w sektorze energetycznym, chemicznym i petrochemicznym. W okólniku belgijskim wymienione są firmy rusztowaniowe i izolacyjne. Generalnie nacisk na kontrole przewidziany jest w sektorach, do których w najbliższych miesiącach popłynie strumień wsparcia publicznego (budownictwo i infrastruktura oraz strategiczne gałęzie przemysłu). Kontrole mają też obejmować uchylanie się od polskich form od opodatkowania wynagrodzeń za granicą.

Już w najbliższy czwartek odbywa się Konferencja Online: Opodatkowanie pracowników i zleceniobiorców delegowanych za granicę – niuanse opodatkowania, praktyka urzędów, orzecznictwo sądowe

Czwartek, 14.05.2020; 10.00

Program Konferencji Online: 

Opodatkowanie pracowników i zleceniobiorców delegowanych za granicę – niuanse opodatkowania, praktyka urzędów, orzecznictwo sądowe

  • Zasada 183 dni przy jednoczesnej pracy w więcej, niż w jednym kraju
  • Zasada 183 dni a delegowanie zleceniobiorców
  • Opodatkowanie od pierwszego dnia za granicą – w przypadku prac rozliczanych w oparciu o ilość przepracowanych godzin
  • Zaniechanie poboru zaliczek na podatek w Polsce w sytuacji gdy jest pewne lub prawdopodobne, że pobyt za granicą będzie trwał powyżej 183 dni?
  • Budowa za granicą trwająca dłużej niż 12 miesięcy a podatek od delegowanych na nią zleceniobiorców
  • Opodatkowanie zleceniobiorców w Polsce mimo zakładu podatkowego za granicą
  • Opłacenie PIT za granicą za pracowników delegowanych nie zawsze zwalnia z obowiązku opodatkowania ich w Polsce
  • Opodatkowanie pracowników delegowanych na przykładzie Niemiec (zasada 183 dni)

Czas: Czwartek, 14.05.2020; 10.00

Miejsce: Konferencja online; udział z dowolnego miejsca z dostępem do internetu; możliwość zadawania pytań referentowi przed i podczas konferencji, sesja pytań i odpowiedzi; dyskusja z uczestnikami.

Aby móc skorzystać z Konferencji Online wystarczy, że masz przy sobie smartfon lub komputer z dostępem do internetu. Nie musisz tracić czasu i pieniędzy na dojazd na konferencję. – Logujesz się przy pomocy jednego kliknięcia i już uczestniczysz w wydarzeniu.

Zasady:

Członkowie IPP Pakiet Standard:            bezpłatnie jedna osoba z firmy

Członkowie IPP Pakiet Premium:            bezpłatnie trzy osoby z firmy

Pozostałe firmy:                                         zobacz cennik na www.delegowanie.pl/online

 

Firmy, które zgłoszą na konferencję 5 osób, otrzymają bezpłatny poradnik zawierający informacje prawne na tematy poruszane na konferencji.

Przystąp do IPP i weź udział w bezpłatnej konferencji: http://optymalnezatrudnienie.pl/standard

 

Dołącz do najlepiej poinformowanych I zgłoś się na Konferencję Online! Formularz zgłoszeniowy: www.delegowanie.pl/online

Ze względu na praktyczny charakter spotkań liczba uczestników Konferencji Online została ściśle ograniczona do 50 uczestników. Miejsca gwarantowane dla członków IPP są dostępne dla firm, które zgłoszą się w ciągu 3 dni od ukazania się niniejszego zaproszenia. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na praktyczny i techniczny charakter spotkania oraz na ograniczoną liczbę miejsc prosimy przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych, uczelni, organizacji pracodawców, a także kancelarii prawnych i podatkowych o niezgłaszanie się na Konferencję. Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia dedykowane dla wolnych zawodów.

Formuła spotkań organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich i portal Delegowanie.pl nie zmieniła się od 20 lat: na spotkania nie są zapraszani ani urzędnicy szkodzący polskim firmom, ani teoretyzujący naukowcy proponujący rozwiązania nierentowne, niebiznesowe i nierealne, ani prawnicy, którzy rozpoczynają przygodę z delegowaniem i na skórze firm delegujących uczą się transgranicznego zatrudnienia. Wiedza przekazywana jest przez naszych ekspertów w formule bezpośredniego i pogłębionego spotkania z firmami. Pozwala to na swobodną wymianę doświadczeń bez obawy, że urzędnicy będą przysłuchiwali się dywagacjom przedstawicieli firm, a naukowcy na łamach prasy bulwarowej i w innych mediach komentowali niepoprawne ich zdaniem praktyki. Spotkania mają charakter praktycznych warsztatów w wąskim gronie, podczas których omawiane są konkretne rozwiązania dla firm. Doświadczeni praktycy omawiają konkretne przypadki rozstrzygane przez sądy oraz praktykę poszczególnych instytucji polskich i zagranicznych. Uczestnicy spotkań zabierają ze sobą konkretne rozwiązania dla firm i odpowiedzi na liczne pytania, które ich nurtują w codziennej pracy. 

Prowadzący: Tomasz Major i prawnicy Kancelarii Brighton&Wood, www.BrightonWood.com oraz ELYSIUM - www.Elysium-Europe.eu  

Bezpośredni kontakt do organizatora: administrator@delegowanie.pl

FORMULARZ  ZGŁOSZENIA: 

http://optymalnezatrudnienie.pl/rejestracja-online

 

Referenci: Tomasz Major (www.TomaszMajor.com) wraz z zespołem Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com

Organizator: Portal www.delegowanie.pl

Partner strategiczny: Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl)

Partner medialny: www.RynekDelegowania.pl

Partner Merytoryczny: Brighton&Wood – European Employment Lawyers&Advisors, ELYSIUM – system płac dla firm delegujących

Kontakt:

Brighton&Wood – European Employment Lawyers&Advisors: www.BrightonWood.com

ELYSIUM – system płac dla firm delegujących: www.elysium-europe.eu

Tomasz Major pełni od wielu lat funkcję Prezesa Izby Pracodawców Polskich (www.IPP.org.pl) – największej organizacji zrzeszającej firmy kierujące polskich pracowników do Unii Europejskiej. Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – jedynej na rynku kancelarii zajmującej się wyłącznie delegowaniem pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców oraz twórcą europejskiej sieci firm doradzającym firmom delegującym i ich kontrahentom (www.GlobalEmployment.eu). 

„Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”.

Wraz z Tomaszem Majorem spotkanie poprowadzą współpracownicy Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com). 

Więcej informacji na temat referenta: www.TomaszMajor.com

 

Bezpośredni kontakt do organizatora:

Robert Grzegorzak: administrator@delegowanie.pl       

 

Seminarium dla Praktyków
Kraków | Warszawa | Gdańsk | Opole

O terminach seminarium dla Praktyków informujemy 4 tygodnie przed wydarzeniem

Seminaria Online
Delegowanie dla Praktyków w każdy wtorek od 10.00 - 12.00